Chcę kibicować – ABC kibica.

Dusza zawodnika się raduje, jeżeli ktoś mu kibicuje. Taka to przewrotna myśl czasami błądzi w głowie, gdy się spojrzy na dzielnie kibicującą grupę miłośników jeździectwa przy czworoboku lub parkurze. Jeżeli zadasz pytanie „czy warto być kibicem?” my głośno odpowiemy Ci – OCZYWIŚCIE ŻE TAK!

Jednak kibicowanie na zawodach jeździeckich to nie taka prosta sprawa, ale przestrzegając kilku prostych zasad będziecie mogli cieszyć się razem ze swoimi ulubionymi zawodnikami. Przychodząc na Kampinoskie Spotkania Jeździeckie, musicie pamiętać że w konkursie występuje zawsze para – koń i jeździec. Człowieka stres jest przeważnie dość łatwo rozpoznać, i kilka ciepłych słów od zaprzyjaźnionych kibiców może rozładować napięta atmosferę. Jednak z tym drugim zawodnikiem – czyli koniem nie jest już tak łatwo. Z natury konie są to bardzo płochliwe zwierzęta, jeżeli się czegoś boją to najzwyczajniej biorą nogi za pas i uciekają. Dlatego musicie pamiętać by nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów przy placu gdzie będzie odbywał się konkurs, ponieważ mogą one spowodować spłoszenie się startującego konia.

Konie jak dobrze wiecie są zwierzętami roślinożernymi. Ich głównymi wrogami w naturze są drapieżnicy. Być może wasz kochany psiak, którego zabierzecie na zawody na takiego nie wygląda, ale instynkt koni podpowiada że jest to potencjalny przerażający „potwór”. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie, jeżeli swojego małego pupila będziecie trzymać krótko na smyczy. Jednak w przypadku gdy swoją opinię często wyraża szczekaniem, warto przemyśleć pozostawienie go na kilka godzin w domu.

Możliwe że wasz entuzjazm do kibicowania trochę oklapł, w momencie gdy uświadomiliśmy Wam wymagania wobec jeździeckiego entuzjasty. Jednak nie przerażajcie się KSJ’oty to nie zakazy! To wspaniała możliwość na spędzenie weekendu na świeżym powietrzu. Nie tylko proponujemy Wam współuczestnictwo w sportowej rywalizacji, ale również masę atrakcji dodatkowych. Każdy z Was będzie mógł obejrzeć serię pokazów wszystkich dyscyplin jeździeckich jak i również kaskaderskich. Dla najmłodszych zawodników jak i kibiców przygotowaliśmy gry i zabawy dzięki którym będą mogli odkryć wszystkie tajemnice związane z jeździectwem. Dzięki kibicom nasze zawody mają wyjątkową atmosferę. Wspólnie będziemy mogli trzymać kciuki za naszych młodych sportowców, nagradzać ich gromkimi brawami po fantastycznych przejazdach. Do zobaczenia na najbliższych zawodach!

Zobacz także:

Relacja z I spotkania 2013 w Kobra Park – autorswa miesięcznika Gallop koń&jeździec

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress