KSJ – co to jest?

Kampinoskie Spotkania Jeździeckie to impreza: sportowa, rodzinna, edukacyjna oraz cykliczna  łącząca towarzyskie zawody jeździeckie z piknikiem. KSJ mają przybliżyć i spopularyzować jazdę konną jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów w zawodach sportowych początkującym zawodnikom.

Sportowa

Jeździeckie zawody towarzyskie stwarzają zarówno młodym jak i dorosłym jeźdźcom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeździeckich. Jako organizatorzy postawiliśmy sobie za zadanie stworzenie profesjonalnej imprezy sportowej, która otworzy drzwi do sportu jeźdźcom początkującym. Wyszliśmy z założenia, że zawody jeździeckie o bardzo wysokim poziomie organizacyjnym nie są zarezerwowane tylko dla zawodowców. Kampinoskie Spotkania Jeździeckie dzięki licznym partnerom i sponsorom mają oprawę na poziomie przewidzianym dla zawodów sportowych, jednakże uczestnikami wydarzenia są amatorzy jeździectwa co jest wyjątkiem pośród imprez tego typu. Wielu jeźdźców, którzy w swojej karierze sportowej osiągnęli już poziom mistrzowski przyznało rację, że najbardziej emocjonujące w ich karierze były pierwsze starty w życiu. Zawodnik startujący na Mistrzostwach Polski czy innych zawodach wysokiej rangi, musiał w swojej karierze startować na zawodach amatorskich takich jak KSJ. Jak organizatorzy KSJ jesteśmy jednocześnie szkoleniowcami. Dzięki temu znamy potrzeby swoich wychowanków, a cele szkoleniowe stawiamy im sami. Dlatego na KSJ wprowadzone są dodatkowe konkursy dla początkujących zawodników rozgrywane według wewnętrznego regulaminu. W ujeżdżeniowych „Debiutach” mogą brać udział nawet zawodnicy poruszający się tylko w stępie i kłusie, a w skokowym „ pierwszy kroku” młodzi adepci, którzy pokonują tylko cavaletti i pojedyncze stacjonatki. Liczy się udział i satysfakcja po ukończonym konkursie. Odpowiedni dobór sędziów był jedną z ważniejszych spraw. Rolą sędziego na naszych zawodach jest oczywiście uczciwe przeprowadzenie wszystkich konkursów, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie do przecenienia jest pomoc sędziów młodym zawodnikom w ukończeniu konkursów przez tworzenie przyjaznej atmosfery oraz nie powodowanie nadmiernego stresu. Sędziowie na naszych zawodach muszą być po prostu pedagogami oraz źródłem informacji dla zawodników i szkoleniowców.

Rodzinna

Jazda konna uprawiana jest często całą rodziną. Na początku zaczyna jeździć córka, później dołącza mama i tata. Dla wszystkich zawodników oraz ich rodzin takie zawody to również emocje związane ze współzawodnictwem. Gdy córka startuje na KSJ to dopinguje ją mama, tata, babcia, dziadek, wujek, ciocia, przyjaciele rodziny. W przyjaznej atmosferze pikniku można całą rodziną spędzić czas. Dla każdego coś miłego. Dobre jedzenie, oprowadzanki dla najmłodszych, a przede wszystkim miła atmosfera dają szansę na rodzinny wypoczynek.

Edukacyjna

KSJ to nie tylko starty par jeździeckich na czworoboku lub parkurze. Dla publiczności, a w szczególnie jej młodszej części przygotowaliśmy szereg stoisk edukacyjnych oraz szkoleniowych. I tak: każdy będzie mógł wziąć udział w grze „ Jeździectwo w szerszym wymiarze”, zrozumieć podstawy robotyki na specjalnym stoisku, poznać zasady pierwszej pomocy na szkoleniu ratowników medycznych. KSJ mają poszerzać horyzonty i pobudzać chęci do poznawania świata, nie tylko jeździeckiego.

Cykliczna

Impreza obejmuje cztery spotkania. Każde z nich trwa dwa dni. Spotkania odbędą się: w maju, czerwcu, wrześniu oraz finał w październiku. Na każdym spotkaniu zawodnicy zdobywają punkty w konkursach skoków przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu. Punkty przyznawane są przede wszystkim za zajmowane miejsca. Dodatkowe punkty przyznawane są jeźdźcom, którzy bezbłędnie ukończą konkurs skoków lub powyżej 60%.

KSJ także to wspaniała okazja do promocji i zaangażowania lokalnych władz oraz przedsiębiorców. Przez bezinteresowne zaangażowanie licznych instytucji, firm oraz osób prywatnych realizujemy misję społeczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy wszystkich miłośników jeździectwa i aktywnego wypoczynku.

18 ] 26_DSC_9178 _DSC4999

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress