Chcę startować – Jak zacząć?

Wielkie odliczanie do kolejnej edycji Kampinoskich Spotkań Jeździeckich wystartowało. Rozpoczęcie swojej przygody jako zawodnik na naszych zawodach wcale nie jest trudne. Teraz krok po kroku poprowadzimy Cię, jak przygotować się do naszych zawodów.

Początek jest niezwykle prosty. Porozmawiaj ze swoim trenerem i ustalcie plan przygotowań oraz poziom na jakim będziecie startować. Przygotowanie do startów jest jednym z najważniejszych elementów, które pozwolą ci później wystartować bez niepotrzebnego stresu.

Kolejny krok to obserwowanie naszej strony, i dokładne zapoznanie się z propozycjami zawodów. Jest to przygotowywany przez organizatora dokument, który opisuje jak będą rozgrywane dane zawody. Dowiesz się z niego informacji nt: miejsca zawodów, rodzajów konkursów, wysokości opłat oraz co bardzo istotne terminu zgłoszeń. W tym roku pewną nowością w naszym cyklu będą zgłoszenia, przez formularz udostępniony na naszej stronie internetowej. Będziecie musieli podać tam swoje dane oraz wybrać konkursy w których planujecie wystartować.

Czas między zgłoszeniem a startem to moment w którym nie tylko trzeba szlifować formę ale również przygotować się praktycznie do startu. Musisz pamiętać że zawody to wyjątkowe wydarzenie. Każdy zawodnik powinien wyjątkowo zadbać o swój ubiór, ale również pamiętać o skompletowaniu i wyczyszczeniu rzędu swojego wierzchowca.

Dokładamy wszelkich starań by nasze zawody były dostępne dla wszystkich, i przebiegały we wspaniałej atmosferze. Jednak musicie pamiętać o zabraniu ze sobą wymaganych dokumentów. Dlatego pamiętaj by odpowiednio wcześnie przed zawodami wykonać badania lekarskie u lekarza medycyny sportowej i uzyskaj zaświadczenie o braku przeciw wskazań do udziału w zawodach jeździeckich. Zachęcamy do wykupienia Kary Zawodnika KSJ. Wszyscy jej posiadacze są objęci ubezpieczeniem NNW podczas zawodów i nie muszą go okazywać w biurze zawodów. Jeśli nie jesteś posiadaczem Karty Zawodnika KSJ wykup ubezpieczenie NNW od jazdy konnej . Wszyscy zawodnicy poniżej 18-go roku życia powinni także posiadać zgodę jednego z rodziców na udział w zawodach.  Jeżeli chodzi o twojego konia – pamiętaj o paszporcie i aktualnych szczepieniach przeciwko grypie.

Przyjeżdżając na zawody spakujcie się dzień wcześniej, by rano wyjeżdżając ze swojej stajni nie musieć biegać i szukać różnych rzeczy. Pamiętajcie by dzień przed swoim startem odwiedzić naszą stronę i sprawdzić godzinę rozpoczęcia konkursu w którym chcesz startować. Czasami zdarzają się błędy na listach startowych, i może się zdarzyć że dojdzie do błędnego zapisu. W takim przypadku należy zadzwonić do organizatora (którego telefon znajdziesz na dole list startowych), by skorygować zapisy na listach.

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Wszyscy jesteśmy po to by pomóc Wam w startach, dlatego mamy nadzieję że spotkamy się na najbliższych zawodach z cyklu Kampinoskich Spotkań Jeździeckich 2014.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress